9. 11. 2018 kavárna U černé matkyBoží

Kavárna U černé matky Boží je jedinou kavárnou tohoto stylu v Evropě. . Podle dřívější  návštěvnosti jsme zajistili 10 mist. Přišlo však 23 členů což je kavárenský rekord. Personál byl však velmi pozorný a přídal k našemu stolu ještě dva stojky . Omlouváme se těm, kteří se nedostali k našemu stolu. Příště se polepšíme.

30.10.  Návštěva Planerária

Planetárium znamená projektor určený k promítání hvězd, Měsíce , Slunce ,planet a vesmírných objektů. Planetárium nabízí několik programů a všechny jsou určitě zajímavé. Velká škoda, že se této akce zúčastnilo pouze šest členů našeho klubu. (manželé Kurcovi ,  Václav a Marta Veselý, Antonín Janata a Jiří Luxík) . Všichni jsme byli unešeni noční oblohou. Která  se nad námi rozzářila na kopuli budovy. Byl to pohled  na dnešní noc. Viděli jsme jak putuje po obloze Měsíc, kde je Velký a Malý vůz Večerka, viděli jsme , že tato dvě skupiny hvězd  patří ve finále do souhvězdí Velké medvědice. Moderátorka nám ukázala celou řadu dalších souhvězdí. V druhé části programu  byla velice úchvatně představena naše planeta . Od okamžiku kdy se oddělila jako žhavá koule od jiné planety nebo hvězdy až do dnešní doby   podívali jsme se až do jádra a názorně jsme se mohli podívat t jak vzniká zemětřesení, vlny tsunami, či výbuch sopky  Měli jsme sice zajištěných 15 míst, ale velice příjemná paní pokladní nám vstavila fakturu na skutečný počet příchozích

17. 10. Exkurze na Letišti Václava Havla v Praze. 

Všichni  účastníci se sešli v 11.40 ve vestibulu stanice metra Nádraží Veleslavín. Bylo nás celkem patnáct. Autobusem č.119 jsme dojeli k terminálu  č.3, kde nás v odbavovací hale čekal náš průvodce. Museli jsme projít  rámem, aby obsluha zjistila , že je vše v pořádku, že nikdo nemá nůž; nůžky nebo sprej. Nejvíce pískal Vašek, který nemohl ze sebe dát všechno kovové na dopravníkový scanner  Po důkladné prohlídce jsme vyšli na plochu letiště a nastoupili do autobusu. Ten nás zavezl k hangáru kde prohlížejí a revidují části letadel. Viděli jsme jak šikovní jsou řidiči na tahačích, kterými na milimetr přesně mohou zatáhnout letadlo do hangáru. Zastavili jsme se v požární zbrojnici.   Dozvěděli jsme se, že jednotka hasičů musí být na nejzazším místě letiště za 3 minuty. Viděli jsme největší letadlo na světě , které létá na trase Praha - Dubaj . Zajímaví byly i statistiky, které si již úplně nepamatuji. V loňském roce letiště odbavilo 17 mil. pasažérů. Denně se spotřebuje milion litrů leteckého benzínu.  

12. - 14. 10.  - Emilovna

6. - 8. 8. 2018 s Parkinsonem za kulturou

Výlet s Klubem Parkinson-Help Český ráj do Dětěnic